Aramalarınızda 51 adet sonuç bulundu.
Pozisyon Seçimi
Şehir Seçimi
Anahtar Kelime

Ziraat Mühendisi Ne İş Yapar?

Çalıştığı kurum ve kuruluşların idari ve teknik bölümlerinde görev alabilen ziraat mühendisi; hayvan yetiştiriciliği, bitki üretimi, tarımsal yapıların ve muhafaza sistemlerinin projelendirilmesi, tarımsal ürünlerin işlenmesi, gübrecilik gibi alanlarda görev yapmaktadır. Ziraat mühendisi iş ilanı aracılığı ile bu pozisyonda çalışmak isteyen bir kişinin, üniversitelerin dört yıllık ziraat mühendisliği bölümünden mezun olması gerekmektedir. Tahıl, sebze, meyve ve süs bitkilerinin bilimsel ve ekonomik yöntemler ile yetiştirilmesini sağlayan ziraat mühendisleri; ekonomik değere sahip hayvanların üretilmesi, ırkların iyileştirilmesi, bakımı, beslenmesi ve bu hayvanlardan yüksek kalitede besin elde edilmesi görevlerini de yerine getirmektedirler. Tarım alanlarının korunması ve sulanması için de çalışmalar yürüten ziraat mühendisleri, bu amaçlar için kullanılacak; yapıların, makinelerin ve enerji türünün belirlenerek, üretiminin projelendirilmesini sağlayabilirler. Mühendislik bilgilerinin yanına satış teknikleri konusunda yetkinlik vasfını ekleyen deneyimli mühendisler, ziraat mühendisi ilanları ile tarım ve hayvancılık alanlarında ürün satışı yapan firmalarda kolayca iş bulabilmektedirler. Firmalar, yayınladıkları ziraat mühendisi iş ilanları için başvuracak adayların; liderlik vasıflarına sahip, seyahat etme konusunda esnek ve raporlama becerisi gelişmiş olmalarını isterler. Bu özelliklerin yanı sıra yabancı dil bilgisi olan; su ürünleri, bağcılık, arıcılık, süt teknolojisi gibi belirli alanlarda uzmanlaşmış, deneyimli bireyler iş bulma sürecinde daha avantajlı olmaktadırlar.
Ziraat Mühendisi - Ekodoğa Ltd. Şti. - Ankara - 21.02.2019
Hammadde Satınalma Uzmanı - Tat Gıda Sanayi A.Ş. - Bursa - 11.02.2019
üretim planına uygun hammadde satın alma faliyetlerini gerçekleştirebilmek amacıyla pazar araştırması yaparak işletmeye istenilen kalite ve miktarda hammadde temini sağlamak.
Ziraat Mühendisi - Stoller - Mersin - 01.02.2019
Ziraat Mühendisi - Beybi İş Güvenliği Malzemeleri San.Tic. A.Ş - İstanbul(Asya),Çanakkale,Tekirdağ,Edirne - 21.01.2019
Ziraat Mühendisi - Merko Gıda San. Ve Tic.A.Ş. - Bursa, İstanbul(Avr.) - 14.01.2019
sözleşmeli üretim esaslarına uygun, üretim yaptıracak. tarla ve çiftçi ziyaretleni gerçekleştirecek. ekip ile koordineli çalışacak sözleşmeli üretimin her aşamasını takip edip raporlayacak. hammad...
Ziraat Mühendisi - Gizli Firma - Ankara - 09.01.2019
Ziraat Mühendisi - Günal Biyolojik Tarım - Muğla - 08.01.2019
Ziraat Mühendisi - Amc-Tr Tarım Sanayi Ve Tic. A.Ş. - Nevşehir,Konya - 08.01.2019
Tüm ziraat mühendisi iş ilanlarını görmek için tıklayınız
.