Aramalarınızda 43 adet sonuç bulundu.
Pozisyon Seçimi
Şehir Seçimi
Anahtar Kelime

Tekstil Mühendisi Ne İş Yapar?

Konfeksiyon ve tekstil alanında çalışma olanağı bulabilen tekstil mühendisleri, kumaş malzemelerinin teknik ortamlarda işlenmesine, yeni yöntem ve gelişmelere göre tasarlanmasına yardımcı olan meslek sahipleridir. İstenilen kalitede ve nitelikte üretim yapabilmek, ürünlerin teknolojik ortamlarda baskısını ve örme işlemini gerçekleştirmek, ihtiyaç duyulan iş ekipmanlarının bakımı sağlamak gibi görevleri mevcuttur.

Mekanik işlemleri yürütebilen, cesaretli, sabırlı ve akademik eğitim görmüş kişiler, tekstil mühendisi iş ilanları arasından bulundukları veya diledikleri şehirdeki ilana başvurularını yapabilirler. Kalite kontrol cihazları, kart delme makinesi, boya baskı ve iplik dokuma makinesi en sık kullanılan ekipmanları arasındadır. Teknisyenlerle ve teknikerlerle aynı ortamda organize olabilen mühendisler genellikle atölye veya fabrika gibi ortamlarda çalışırlar. 

Firmasında veya kurumunda çalıştırmak üzere tekstil mühendisi ilanları veren iş sahipleri başvuruda bulunan kişilerin öncelikle eğitim ve deneyim durumunu göz önünde bulundurur. Fen bilimlerini araştırmayı seven, yaratıcı düşünebilen ve ilgili üniversitelerin mühendislik fakültelerinden eğitim görmüş olan kişilerin işe kabul edilme olasılıkları daha yüksektir. 

Mesleğe dair tecrübeniz bulunuyorsa ve 4 yıllık eğitiminizi tamamladıysanız tekstil mühendisi ilan listesini inceleyebilir ve kriterlerinize uygun aktif ilanlara öz geçmişinizi ileterek yeni bir iş elde edebilirsiniz. 

Tekstil Mühendisi - Finteks Tekstil - İstanbul(Avr.) - 04.03.2019
Tekstil Mühendisi - Kıvanç Group - İstanbul(Avr.) - 19.02.2019
Tekstil Mühendisi - İstanbul - Baykanlar Tekstil San.Ve Tic.Aş. - İstanbul(Asya),İstanbul(Avr.) - 18.02.2019
Tekstil Mühendisi(Müşteri Hizmetleri) - Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. - Yalova - 28.01.2019
müşteri odaklı kalite fonksiyonunu yürütmek.
Tekstil Mühendisi - Kadifeteks Mensucat San. A.Ş. (Kets) - İstanbul(Avr.),Sakarya - 28.01.2019
Tüm tekstil mühendisi iş ilanlarını görmek için tıklayınız
.