Aramalarınızda 166 adet sonuç bulundu.
Pozisyon Seçimi
Şehir Seçimi
Anahtar Kelime

Modelist Ne İş Yapar?

Modelistler, stilistin hazırladığı modelin elle veya bilgisayar programları aracılığı ile kalıbını hazırlayan ve serileme işlemini yapan kişilerdir. Kadın, erkek ve çocuk vücut oranları, beden ölçüleri hakkında temel bilgilere sahip olmak zorunda olan modelist, hazır giyimde önemli yer tutan yardımcı malzeme kullanım özelliklerini de bilmeli ve kalıp çalışmalarını bu bilgiler doğrultusunda yapmalıdır. Modelist iş ilanları veren firmalar, modelistlerden giysinin kalıbını hazırlamanın yanı sıra; kalıbın giysiye dönüşme sürecini takip etmesini de isterler. Tekstil imalathanelerinde veya modelhanelerde istihdam edilebilen modelistler, mesleki hayatlarına sıklıkla modelist yardımcısı olarak başlar ve daha sonra modelistliğe terfi edebilirler. Moda sektöründe en az stilistler kadar önemli olan modelistler, sıklıkla stilistler ile yakın etkileşim halinde çalışırlar. Gelişen moda ve tekstil sektöründe modeliste olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır ve bu durum modelist iş ilanı artışını beraberinde getirmektedir. İyi eğitim almış ve kendini mesleki olarak yetiştirmiş tecrübeli modelistler, firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yoğun ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek, aktif, kendini geliştirmeye açık ve dikiş talimatlarını hazırlayarak model makineciyi yönlendirebilecek adaylar, cazip modelist ilanları arasından kendilerine uygun olan işi, diledikleri şehirde kolayca bulabilirler.
Modelist - Möf Tekstil İç Ve Dış Tic.Ltd.Şti. - İstanbul - 18.02.2019
dokuma (kot) grubu (ağırlıklı üretim pantolon) imalatı ve ihracatı yapmaktayız. bünyemizde çalışmak üzere modelist arayışımız bulunmaktadır.
Modelist - Formteks Tekstil İş Kıyafetleri - Tekirdağ - 18.02.2019
firmamızın modelhanesinde görev alacak modelist aranıyor. tecrübe önemlidir. tek kişi çalışacaktır.
Modelist - Hcr Collection - İstanbul - 18.02.2019
gaziosmanpaşa / ist avrupa konutları tem-2'de bulunan mağazamızda hem aktif satış yapabilcek hem de modelist olarak houte coutre bölümünde çalışabilcek deneyimli iş arkadasları aramaktayız. tasarımcı ...
Modelist - Özhome Teks - İstanbul - 18.02.2019
ihracat firmamızbünyesinde çalışmak üzere; wearcadfe programı kullanabilen, elde kalıpta tecrübeli, örme ve dokumada deneyimli modelist aranmaktadır.
Modelist - Gfk Tekstil San Tic Ltd Şti - Denizli - 14.02.2019
Modelist (Kalıp) - Miya Konfeksiyon - Bursa - 14.02.2019
Modelist - Koton Eksport Konf. San. Ve Tic. A.Ş. - İstanbul(Avr.) - 14.02.2019
Modelist - Flaman Triko San Ve Tic.Ltd.Şti - İstanbul(Avr.) - 13.02.2019
Modelist - Fateks Giyim San Vetic.Aş. - İstanbul(Avr.) - 12.02.2019
Modelist - Benini Tekstil - İstanbul(Avr.) - 09.02.2019
Modelist ( Kadın-Dokuma ) - Koton - İstanbul(Avr.) - 06.02.2019
Modelist - Biem Tekstil - İstanbul(Avr.) - 02.02.2019
Modelist - Bedir Kılıçoğlu Monita Giyim - İstanbul(Avr.) - 31.01.2019
Tüm modelist iş ilanlarını görmek için tıklayınız
.