Aramalarınızda 34 adet sonuç bulundu.
Pozisyon Seçimi
Şehir Seçimi
Anahtar Kelime

Maden Mühendisi Ne İş Yapar?

Jeofiziksel alanda çalışan maden mühendisleri, doğal gaz- maden yataklarının ekonomik açıdan işletilmeye elverişliliğini tespit eden ve gerekli tesis olanaklarını sağlayan meslek sahibi kişilerdir. Madene uygun olan lokasyonları tespit etmek, rezerv miktarını ortaya koymak, kullanılacak teçhizatların ve makinelerin türünü belirlemek en önemli görevleri arasında yer alır. 

Çalışma esnasında genellikle harita, gaz ölçüm cihazı, dedektör, pusula ve topoğrafik ölçüm cihazı gibi ekipmanlara ihtiyaç duyarlar. Büro veya şirket gibi mekanlarda bulunabilecekleri gibi almış oldukları projeye göre açık arazide veya şantiye ortamında da çalışabilirler. Maden Mühendisliği iş ilanları için başvuruda bulunacak kişilerin sayısal açıdan akıl yürütebilme, matematik, fizik ve jeoloji konularına yatkın olma, titiz çalışabilme ve üst düzey akademik yetenek gibi birtakım özellikleri taşıması gerekir.

Özellikle mühendislik eğitimi önemli bir kriterdir. Çünkü kurumunda çalıştırmak üzere maden mühendisliği ilanları veren firmalar, başvuru yapan kişilerin öncelikle aldıkları eğitimleri ve tecrübe düzeylerini değerlendirirler. Siz de mühendislik fakültesinden mezun olduysanız, kendinize güveniyorsanız ve bu alanda belirli bir çalışma geçmişiniz varsa maden mühendisliği ilan seçeneklerine göz atarak dilediğiniz kente başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Maden Vardiya Mühendisi - Gizli Firma - İstanbul(Asya),İstanbul(Avr.) - 20.02.2019
Maden Mühendisi - Özyurt Kalker Ve Maden İşletmeleri İnş.San.Tic A.Ş - İstanbul(Asya),İstanbul(Avr.) - 11.02.2019
Maden Mühendisi - Adalya Mermer San.Tic. A.Ş. - Isparta,Burdur,Denizli,Antalya - 11.02.2019
Maden Arama Mühendisi - Türkiye Şişe Ve Cam Fabrikaları A.Ş - İstanbul(Asya) - 22.01.2019
maden arama mühendisi ; şirkete ait endüstriyel hammadde ve metalik maden potansiyeli içeren maden sahalarının arama faaliyetlerinin yürütülerek rezerv, tenör ve işletilebilirlik açısından değerlendir...
Maden Mühendisi - Albayrak Grubu - İstanbul(Avr.) - 18.01.2019
Tüm maden mühendisi iş ilanlarını görmek için tıklayınız
.