(Toplam 0 adet)
Pozisyon Seçimi
Şehir Seçimi
Anahtar Kelime

İşletme Mühendisi Ne İş Yapar?

Sanayileşmeye bağlı her geçen gün daha fazla iş bulabilme şansına sahip olan işletme mühendisleri, firmanın üretimini ve işletmeye ait faaliyetlerini yerine getiren mesleki beceriye sahip kişilerdir. Maliyetlerin hesaplanması, üretim planının çıkartılması, ürünün pazarlanması gibi çeşitli görev ve sorumlulukları vardır. Bilgisayar, mikrometre, gönye takımı, rapido, kumpas ve internet üzerinden yürütülecek çeşitli paket programlar en sık kullandıkları materyallere örnektir. 

Teknolojik açıdan kalkınmanın ve sanayileşmenin ön planda olduğu son yüzyıllarda işletme mühendislerine olan ihtiyaç da artma eğilimindedir. Özel sektöre ait büyük fabrikalarda ve işletmelerde kolayca iş bulabilme olanaklarına sahiptirler. Ancak işletme mühendisi ilan listelerine başvuru yapacak olan kişilerde akademik yetenek, sosyal bilim derslerinde başarılı olma ve sayısal düşünme becerisi gibi birtakım özellikler aranır.

Kendine güvenen, üniversitelerin ilgili mühendis fakültelerinden mezun olmuş başarma güdüsüne sahip tecrübeli kişiler işletme mühendisi iş ilanları arasından diledikleri ilanı değerlendirebilirler.  Ayrıca insanları ikna edebilme, geleceği ön görme, yerinde doğru kararlar alma ve fırsatları iyi değerlendirebilme gibi beceriler de meslekte başarıyı yakalayabilmenin ölçütüdür.  İşletme fakültesine bağlı eğitiminiz bulunuyorsa ve mesleğin gerektirdiği kriterleri taşıdığınızı düşünüyorsanız işletme mühendisi ilanları arasından istediğiniz şehre ait ilana başvuruda bulabilirsiniz. 

Aradığınız kriterlere uygun iş ilan bulunamadı.
Tüm işletme mühendisi iş ilanlarını görmek için tıklayınız
.