Aramalarınızda 30 adet sonuç bulundu.
Pozisyon Seçimi
Şehir Seçimi
Anahtar Kelime

İş Zekası Uzmanı Ne İş Yapar?

Geniş iş hacmine sahip olan iş zekası uzmanları, şirketlerin stratejilerini belirleyen ve müşteri bilgilerini derinlemesine inceleyerek yorumlayan bireylerdir. Şirketlerin ve firmaların organizasyon yapısına bağlı olarak pazarlama, bilgi teknolojileri, mali işler ve satış gibi farklı departmanlarda görev alabilirler. Ayrıca hızlı tüketim, perakendecilik ve bankacılık-finansman gibi müşteri yoğunluğu gösteren mesleklerde de çalışabilirler.

Analiz gerektiren ham bilgilerin olduğu büyük firmalar, sıklıkla iş zekası iş ilanları yayınlarlar. Üst yönetim pazarlama stratejilerinin yapılması, maliyetlerin en az düzeye indirgenmesi ve karlılık oranlarının artırılması gibi çeşitli görevleri vardır. Sayısal düşünme becerisi, araştırma isteği, üst düzey akademik yetenek, yaratıcı ayrıntılara dikkat etme özellikleri meslekte aranan başlıca nitelikler arasında yer alır.

İş zekası ilanları veren büyük ölçekli firmalar, pozisyona uygun çalışan alımlarında eğitim ve yabancı dil bilgisini mutlaka ön planda tutarlar. Dolayısıyla iyi derece İngilizce ve Almanca dil bilgisi olan analitik düşünme becerisine sahip mühendisler, ilgili iş zekası ilan seçeneklerine başvuru yapabilirler. Özellikle ilgili alanda yüksek lisansını yapmış, Microsoft Office programlarını bilen, Comscore ve Gemius gibi Google Analytics araçlarını kullanabilen yeniliğe açık kişiler meslekte daha başarılı olurlar. 

Tüm iş zekası uzmanı iş ilanlarını görmek için tıklayınız
.