Aramalarınızda 42 adet sonuç bulundu.
Pozisyon Seçimi
Şehir Seçimi
Anahtar Kelime

Fen Bilgisi Öğretmeni Ne İş Yapar?

Eğitim kurumlarında iş bulma imkanına sahip olan fen bilgisi öğretmenleri, öğrencilere fizik, kimya ve biyoloji dallarına ait bilgileri sunan, gerektiğinde bu eğitimleri deneylerle daha somut şekilde ifade etmeye çalışan kişidir. MEB mevzuatına uygun şekilde eğitim vermek, öğrencilerin ders ve ders dışı durumlarda gelişimini izlemek, nöbetçi olduğu zamanlar okulun disiplinini sağlamaya özen göstermek, başarı artırıcı yöntemler geliştirmek ve eğitici kol çalışmalarına katılmak gibi pek çok alanda sorumlulukları vardır.

Genellikle sınıf ortamında çalışsalar da işlenilen konunun niteliğine ve özelliğine göre laboratuar ortamında da bulunabilirler. Not defteri, ders kitapları, deney tüpleri, ders araç gereçleri, yıllık bazdaki müfredat programı en sık kullandıkları ekipmanlara örnektir. Ancak fen bilgisi öğretmeni iş ilanları için başvuru yapacak kişilerin sabırlı, üst düzey düşünme becerisine ve akademik eğitime sahip, gözlemci, hoşgörülü ve istekli olmaları gerekir. Kendini geliştirmeyi seven yenileşmeye açık yaratıcı kimseler meslekte daha başarılı olurlar.

Ayrıca özel eğitim kurumları fen bilgisi öğretmeni ilanları verirken pozisyon için başvuruda bulunan kişilerin öncelikle eğitim düzeylerini ve tecrübelerini dikkate alır. Üniversitelerin ilgili eğitim fakültelerinde 4 yıllık öğretmenlik eğitimi almışsanız ve daha önce belirli bir çalışma geçmişiniz varsa siz de fen bilgisi öğretmeni ilan seçenekleri arasından dilediğiniz ilana öz geçmişinizi iletebilir yeni bir iş sahibi olma şansı yakalayabilirsiniz. 

Fen Bilgisi Öğretmeni - Çekmeköy Fen Bilimler - İstanbul - 13.03.2019
çekmeköy'de bulunan kursumuza fen bilgisi öğretmeni alınacaktır.
Fen Bilgisi Öğretmeni - Sebla Öğretmen Kursu - İstanbul - 13.03.2019
taşdelen'de kurs merkezinde çalışacak, tam zamanlı fen bilgisi öğretmeni aranmaktadır. haftanın 6 günü çalışılmaktadır. pazartesi tatildir.
Fen Bilgisi Öğretmeni - Seviye Kurs - Ankara - 13.03.2019
22 yıllık tecrübe ve birikimiyle eğitime yön veren kurumlardan bir tanesi olan seviye eğitim kurumlarının keçiören ilçesinde bulunan şubelerine 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için öğretmen alımları b...
Fen Bilimleri Öğretmeni - Cihangir Okulları - İstanbul(Asya),İstanbul(Avr.) - 13.02.2019
Fen Bilgisi Öğretmeni - Sevinç Özel Okul Hizmetleri A.Ş. - İstanbul(Avr.), İstanbul(Asya) - 07.02.2019
tam zamanlı fen bilimleri öğretmeni
Fen Bilgisi Öğretmeni - Canada Okulları - İstanbul(Asya),İstanbul(Avr.) - 24.01.2019
Fen Bilgisi Öğretmeni - Oran Okulları-Orhan Karakaya - İstanbul(Asya) - 22.01.2019
Fen Bilgisi Öğretmenleri - İzmir Özel Türk Koleji - İzmir,Manisa,Muğla - 19.01.2019
Tüm fen bilgisi öğretmeni iş ilanlarını görmek için tıklayınız
.