(Toplam 0 adet)
Pozisyon Seçimi
Şehir Seçimi
Anahtar Kelime

Bilgisayar İşletmeni Ne İş Yapar?

Bilgisayar işletmeni iş ilanları genellikle kamuya ait kurum ve kuruluşlardaki eleman ihtiyacına yönelik verilmektedir. Özel sektöre ait bazı şirketler de firmalarındaki bilgi-işlem bölümlerinde çalışmak üzere benzer ilanlar vermektedir. Bu pozisyona başvuran adaylar, iş yerindeki bilgisayarların bakımlarıyla ve onarımlarıyla görevlendirilirler. Bilgisayar işletmeni ilan açıklamalarının çoğunda, başvuracak adayların ofis program ve donatılarına hakim olmaları beklenir. MEB onaylı “bilgisayar işletmeni” sertifikası olanlar, iş bulma konusunda diğer adaylara nazaran daha avantajlı olabilmektedir. Bu sertifikayı almak için ilgili kurslara katılabilirsiniz. Lise ya da lisans eğitiminiz sırasında bilgisayar işletmenliği ile ilgili dersler aldıysanız, bu dersleri belgeleyerek kamu kuruluşlarının ilgili pozisyonlarına başvuru yapabilirsiniz. 

Bilgisayar işletmeni ilanları başvurusu yaparak işe alındığınızda görev tanımınız şirketten şirkete göre değişiklik gösterebilir. Bazı şirketlerde sadece bilgisayarların bakım ve onarımından sorumlu olurken; bazı şirketlerde ise veri girişi yapmak, ofis programlarını yetkin bir şekilde kullanmak, gerektiğinde verilere dayalı raporlar ve sunumlar hazırlamak gibi işlerin sorumluluğunu da üstlenebilirsiniz. Bilgisayar işletmeni iş ilanları vererek personel istihdam etmek isteyen firmalar, aldıkları personele internet sitesi ile ilgili işler ya da şirketleri için yazılmış özel bilgisayar programlarını kullanmak gibi görevler de verebilmektedir. 

Analitik düşünceye sahipseniz, bilgisayar dünyasına özel bir ilginiz varsa ve verilen ilanlardaki eğitim, askerlik, diploma gibi özel koşullara uyuyorsanız, bilgisayar işletmeni iş ilanları başvurusu yaparak dijital dünyada kariyer yapabilirsiniz. 

Aradığınız kriterlere uygun iş ilan bulunamadı.
Tüm bilgisayar işletmeni iş ilanlarını görmek için tıklayınız
.