İlan Detayı

            Old English Pub - Komi

İş Açıklaması

Müşteriler gelmeden önce masayı temizlemek ve masayı servise hazır hale getirmektir. Eğer masa örtüleri kirlenmişse ve yıkanması gerekiyorsa onları çamaşırhaneye götürmekle de sorumludur.

Restoran açılmadan önce etrafı temizlemek ve düzenlemek de komilerin görevleri arasındadır. Yani restoranın genel temizliğiyle komiler ilgilenmektedir.

Komiler, restoran temizliğinden sonra masa örtülerini örterler. Tuz, karabiber, şeker, peçete, küllük, kürdan gibi eksikliklerin giderilmesini sağlarlar. Servis tabağı, kaşık, çatal, bıçak ve bardakların da temiz ve eksiksiz olması komilerin sorumluluğundadır.

Ana yemek öncesinde getirilecek olan ekmek, su, salata gibi ihtiyaçların servisini komiler yapmaktadır.

Yemekleri mutfaktan masaya kadar komiler taşımaktadır. Garsonun arkasında durarak onun emirlerine uygun hareket eden komiler, mutfağa gidip yiyecekleri ve içecekleri tepsiyle alarak garsona götürür ve garsona serviste yardım eder. Fakat komiler, servis işini tek başına yapmaz. Mutlaka bir garsonun yardımcısı olarak servis yaparlar. Sadece zorunlu kalınan durumlarda servis yapabilirler.

Yemekler yendikten sonra komiler, boş tabak ve bardakları toplayarak mutfağa götürürler. Masanın temizliğini yaparak bir sonraki servis için uygun hale getirirler.

Restorandaki tüm servisler bittikten sonra komiler, restoran temizliğini yaparak restoranı bir sonraki güne hazır hale getirmekle de görevlidirler. Kirlenmiş masa örtülerini çamaşırhaneye, kirlenmiş bulaşıkları da bulaşıkhaneye götürürler.

Düğün, nişan, doğum günü gibi özel etkinliklerde mekânın ve masaların süslenmesini de komiler yapmaktadır.

Restoranın genel olarak düzeniyle ve masaların düzeniyle tamamen komiler ilgilenmektedir. Komiler restoran şefi ile garsona bağlı olarak çalışır. Bu nedenle onların emirlerine uygun hareket ederler.

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

* Reçete, menü ve maliyet kontrolü konularına hakim,

* Gıda güvenliği ve hijyen kurallarına dikkat eden, temizliğe ve titizliğe özen gösteren,

* Güler yüzlü, pozitif, hizmet odaklı, gelişmeye ve öğrenmeye açık,

* Ekip yönetiminde deneyimli, iletişim becerileri kuvvetli,

* Dış görünümüne ve kişisel bakımına özen gösteren,

* Esnek ve yoğun çalışma saatlerine uyumlu,

* Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için)

* Türk ve uluslararası yemekler konusunda en az 1 yıl deneyimli
          


Benzer İş İlanları

İlan No : 17813614
İlan Kaynağı : Secretcv.com
İlan Tarihi : 16.12.2018
Son Başvuru Tarihi : 16.03.2019
Firma Adı: Old English Pub
.